شناور پروژه ایرانی فردوسی ایرانی موسیقی

شناور: پروژه ایرانی فردوسی ایرانی موسیقی شاهنامه حافظ ناظری شهرام ناظری

گت بلاگز اخبار اجتماعی آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان تجمیع یا از بین بردن می‌شوند؟

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به بعضی انتقادات مبنی بر تعدد آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان گفت: لزوما از بین بردن آزمون و یا

آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان تجمیع یا از بین بردن می‌شوند؟

آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان تجمیع یا از بین بردن می شوند؟

عبارات مهم : آموزش و پرورش

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به بعضی انتقادات مبنی بر تعدد آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان گفت: لزوما از بین بردن آزمون و یا تجمیع چند آزمون با یکدیگر طرح کارآیی نیست و نیاز به مطالعه همه جانبه دارد.

فاطمه مهاجرانی در گفت وگو با ایسنا، راجع به بعضی انتقادات مبنی بر اینکه آیا باید دو نوبت آزمون در انتهای پایه ششم و انتهای پایه نهم جهت ورود به مدارس سمپاد برگزار شود، اظهار کرد: واقعیت این است که آموزش و پرورش جدای از بقیه جامعه نیست و نمی توان گفت آموزش و پرورش بدون امتحان باشد.

آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان تجمیع یا از بین بردن می‌شوند؟

وی افزود: به هر حال دانش آموز باید فردا کنکور بدهد و لزوما از بین بردن آزمون و یا تجمیع چند آزمون با یکدیگر طرح کارآیی نیست و نیاز به مطالعه همه جانبه دارد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه باید تبعات ناشی از هر برنامه ای را به صورت دقیق بررسی کرد، گفت: تصمیمات مدیریتی تصمیمات بسیار گرانقیمتی هستند لیکن یک نسل را متاثر می کنند. تصمیمات مدیریتی، کلان هستند و مطالعه همه جانبه مورد نیاز دارند و چه بسا یک تصمیم جهت از بین بردن یک آزمون منشا اتفاق اجتماعی بزرگ غیرقابل آینده نگری شود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به بعضی انتقادات مبنی بر تعدد آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان گفت: لزوما از بین بردن آزمون و یا

مهاجرانی بر ضرورت ساختن فرهنگ جهت خانواده ها راجع به ورود فرزندشان به مدارس تیزهوشان اظهارکرد: تیزهوشی یک اتفاق نادر است و قرار نیست همه افراد جامعه تیزهوش باشند. ایزوله بار آوردن فرزندان هم آسیب های خودش را دارد و باید به این سمت برویم که هرکس سرجای خود قرار بگیرد و بعضی والدین باور کنند که فرزندشان تیزهوش نیست ولی می تواند بسیار خوب و موفق باشد و راه موفقیت لزوما از مدارس سمپاد نمی گذرد. پذیرش این عنوان کمک می کند کودک و خود خانواده تحت استرس نباشند.

وی آخرین اوضاع طرح شهاب را نیز تشریح کرد و گفت: طرح شهاب طرح بزرگ و خوبی است که چهارسال است اجرا می شود و اکنون یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در ۳۸۶ منطقه در پایه هفتم تحت پوشش هستند. نشانه این طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر در حوزه های متفاوت استعدادی و با رویکرد تلفیقی یا عدم جداسازی است.

واژه های کلیدی: آموزش و پرورش | استعدادهای درخشان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs