شناور پروژه ایرانی فردوسی ایرانی موسیقی

شناور: پروژه ایرانی فردوسی ایرانی موسیقی شاهنامه حافظ ناظری شهرام ناظری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فردوسی‌خوانی ناظری‌ها و شروع پروژه آواز پارسی در پایتخت

پس از برگزاری تور کنسرت موفق «ناگفته» با بیش از ٧٠ اجرا در سراسر ایران، حافظ ناظری (آهنگساز و خواننده موسیقی ایرانی) قصد دارد، پروژه تازه خود را به همراهی شهرام

فردوسی‌خوانی ناظری‌ها و شروع پروژه آواز پارسی در پایتخت

فردوسی خوانی ناظری ها و شروع پروژه آواز پارسی در پایتخت

عبارات مهم : پروژه

پس از برگزاری تور کنسرت موفق «ناگفته» با بیش از ٧٠ اجرا در سراسر ایران، حافظ ناظری (آهنگساز و خواننده موسیقی ایرانی) قصد دارد، پروژه تازه خود را به همراهی شهرام ناظری، مرداد ماه امسال در پایتخت کشور عزیزمان ایران به روی صحنه ببرد. .

به گزارش خبرآنلاین، «آواز پارسی، اسطوره و عشق» عنوان پروژه جديد ناظری ها است که بر اساس شعرهای شاهنامه فردوسی تنظیم شده است است.

فردوسی‌خوانی ناظری‌ها و شروع پروژه آواز پارسی در پایتخت

حافظ ناظری در سال ٢٠٠٥ آخر نامه تحصیلی خود را در نيويورک بر روی شعرهای فردوسی تدوين کرده بود و این مسیر در کنار استاد شهرام ناظرى از ده سال پیش با اجرای کنسرت هایی با همراهی اعضای ارکستر فیلارمونیک لس آنجلس و بزرگان موسیقی دنیا در معتبرترین سالن های موسيقی کلاسیک دنیا مانند سالن «والت ديزنی كنسرت هال» شهر لوس آنجلس و سالن «کارنگی هال» شهر نيويورک شروع شد كه در واقع نخستین تجربه همنشینی شاهنامه فردوسی و موسیقی ایرانی محسوب می شد.

پس از اتمام قسمت اول تور کنسرت «ناگفته»، حافظ ناظری، پروژه تازه خود را بر اساس شعرهای شاهنامه فردوسی به اجرا در خواهد آورد که پیش تر نیز شهرام ناظری گام های آغازين استفاده از شعرهای فردوسى در موسيقى ايرانى را برداشته بود. پروژه تازه ناظرى ها، تلاشى در جهت ارائه آواز ایرانی با لحن پارسی و به دور از الحان عربی است.

پس از برگزاری تور کنسرت موفق «ناگفته» با بیش از ٧٠ اجرا در سراسر ایران، حافظ ناظری (آهنگساز و خواننده موسیقی ایرانی) قصد دارد، پروژه تازه خود را به همراهی شهرام

به گفته ناظری ها، پروژه «آواز پارسی، اسطوره و عشق»، تلاشی در جهت حفظ و حراست از زبان پارسی و تلفظ صحیح واژه ها در حوزه ی آواز ایرانی است که در چند دهه اخیر دچار آسیب شده است هست. همچنین تلاش در پرهيز از بكار گيرى از الحان عربی كه انتقال آن به نسل آینده مى تواند براى آواز ايرانى و زبان فارسى آسيب ساز باشد.

این مناسبت به وسیله شرکت فرهنگی هنری «ققنوس» برگزار و جزییات زیاد پروژه به زودی اعلام خواهد شد.

واژه های کلیدی: پروژه | ایرانی | فردوسی | ایرانی | موسیقی | شاهنامه | حافظ ناظری | شهرام ناظری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs